ASOCIACE
ČESKÉHO
PAPÍRENSKÉHO
PRŮMYSLU
jazyk CZ language EN
hledat
recyklace

Recyklace a trh papíru pro recyklaci v ČR a na Slovensku 2023

08.09.2023

Asociace českého papírenského průmyslu (ACPP), člen Svazu průmyslu a dopravy (SP ČR) ve spolupráci se Zväzom celulózo-papierenského priemyslu na Slovensku (ZCPP SR) i letos dne 10. 10. pořádají konferenci o recyklaci.

Tato tradiční konferenční akce s názvem Recyklace a trh papíru pro recyklaci v České republice a na Slovensku v roce 2023 se uskuteční opět v Hotelu Kurdějov, nedaleko města Hustopeče, na jihu Moravy. Termín byl stanoven na úterý 10. října 2023 odpoledne (13:00-17.30 hodin).

V programu zazní nejprve úvodní prezentace Martina Kubáta (EURO WASTE) na téma Aktuální situace na trhu sběrového papíru v ČR, SR a ve světě. Následovat budou příspěvky Stav přípravy nové legislativy odpadového hospodářství v ČR, SR a Rakousku na rok 2023 a dále (zástupci MŽP ČR, MŽP SK a Austropapier) a prezentace Vývoj průmyslu papíru a celulózy na Slovensku (Štefan Boháček Ph.D – VÚPC Bratislava a ZCPP SR).

Další příspěvky přednesou Olga Dočkalová (starostka obce Sudice a místopředsedkyně Komise životního prostředí a energetiky Svazu měst a obcí ČR), Petr Havelka (výkonný ředitel ČAOH) a zástupci společností EKO-KOM a Svazu polygrafických podnikatelů (SPP). O nařízení EU o obalech a obalových odpadech (PPWR) bude hovořit Walo Hinterberger (Svaz výrobců vlnitých lepenek - SVVL) a Jana Lick Řehořová (ACPP) a na závěr na téma Priority Svazu průmyslu a dopravy ČR v oblasti oběhového hospodářství paní Kateřina Kupková (viceprezidentka SP ČR, generální ředitelka a předsedkyně představenstva Lenzing Biocel Paskov a členka představenstva ACPP).

Po diskuzi k předneseným prezentacím se večer bude v prostorách Hotelového domu Tenis konat raut s cimbálovou muzikou a neřízenou ochutnávkou vín.

Partnery letošní konference jsou opět společnosti EKO-KOM, EURO WASTE a LeoCzech.

nastavení cookies Asociace českého papírenského průmyslu Asociace českého papírenského průmyslu
Dělnická 213/12, 170 00 Praha 7
tel: +420 724 095 844
e-mail: acpp(***antispam***@***antispam***)acpp(***antispam***.***antispam***)cz